Staff Directory

DBKL Officer and Staff Information

Enforcement Department

Officer and Staff Information

Nama Unit
No. Telefon
Depoh Simpanan Kenderaan Ditunda / Unit Tunda
03 – 4041 7705 / 013 – 666 3255
Bilik Radio (24 Jam)
03 4026 7222
Bilik Gerakan Bencana Alam DBKL
03 4024 4424
Hotline
1800 88 3255
Bahagian Kompaun
03 4026 7348/ 7349/ 7230
Kaunter Khidmat Pelanggan
03 4026 7348/ 7349
Singkatan Jawatan
Nama Jawatan
PJPK
Pengarah Jabatan Penguatkuasaan
PPj (K)
Penolong Pesuruhjaya Kanan
PPj
Penolong Pesuruhjaya
Ps (K)
Penguasa Kanan
Ps
Penguasa
TPs (K)
Timbalan Penguasa Kanan
TPs
Timbalan Penguasa
KIP
Ketua Inspektor Penguatkuasa
KIK
Ketua Inspektor Keselamatan
NamePositionPhoneE-mel[at]dbkl.gov.my
Osman bin Haji IsmailPengarah03-4201 7201 osman
Nurfazlida binti Elias Setiausaha Pejabat N29 03-4026 7211jpk
PPj(K)Mohd Zulhainan bin Mohd Isa Pegawai Penguatkuasa KP54 03-4026 7203zulhainan
Nurul Izzati binti IsmailPembantu Setiausaha N1903-4026 7303
PPj Muhamad Irwan bin Abdullah Pegawai Penguatkuasa KP52 03-4026 7370muhamadirwan
PPj Nasaruddin bin Daharun Pegawai Penguatkuasa KP52 03-4026 7335nasaruddin
Datin Nor Aini binti Muhamad Kassim Pegawai Perancang Bandar dan Desa J5203-4026 7312 norainim
Hj. Ahmad Tarmizi bin Hj. Baharom Pegawai Tadbir N48 03-4026 7301 tarmizi
Mohd Fairuz Izwan bin Abdullah Pegawai Tadbir N48 03-4026 7388fairuzizwan
Hasnah binti Hamzah Pegawai Tadbir N48 03-4026 7202 hasnah
Nur Azira binti Azri Setiausaha Pejabat N19 03-4026 7219
PPj Mohd Hisham bin Hj. Izhar Pegawai Penguatkuasa KP4803-4026 7206 mohdhisham
Ps (K) Mohd Hariyadi bin Mohd Nor Pegawai Penguatkuasa KP44 03-4026 7319 hariyadi
Azmi bin Mohd SaaidJurutera Kanan J44 03-4026 7318 azmisaaid
Mohd Adli bin Amir Pegawai Perancang Bandar dan Desa J4403-4026 7275 mohdadli
Ps (K) Noor Syaffieka binti Mohd Sharif Pegawai Penguatkuasa KP44 03-4026 7342 noorsyaffieka
Afiq Asyraf bin Jamaludin Pegawai Tadbir N44 03-4026 7273 afiqasyraf
Mohd Asri bin Abdul Ghaffar Pegawai Undang-Undang L44 03-4026 7220 mohdasri
Ps (K) Md Herman bin Talib Pegawai Penguatkuasa KP44 03-4026 7355 mdherman
Ps Sabri bin Mohamad Pegawai Penguatkuasa KP41 03-4026 7319 sabri
Ps Ahmad Taufiq bin Safian Pegawai Penguatkuasa KP41 03-4026 7261 ahmadtaufiq
Ps Mohammad Shahli Zaini bin Mohd Zulkepli Pegawai Penguatkuasa KP41 03-4026 7351 shahlizaini
Ps Muhammad Iskandar bin Nordin Pegawai Penguatkuasa KP41 03-4026 7273 iskandar
Ps Aizat bin BaharuddinPegawai Penguatkuasa KP41 03-4026 7308 aizat
Najib Hilmi bin Arbain Pegawai Tadbir N41 03-4026 7300 najibhilmi
Umi Kalsom binti Noh Penolong Pegawai Undang-Undang L38 03-4026 7229 umikalsom
TPs (K) Zaihan bin Mohd Isa Penolong Pegawai Penguatkuasa KP38 03-4026 7239 zaihan
TPs (K) Ahmad Fuad bin Mahmud Penolong Pegawai Penguatkuasa KP32 03-4026 7270 fuad
TPs Shaipul Anuar bin Shaharom Penolong Pegawai Penguatkuasa KP38 03-4026 7306shaipulanuar
Mohammad Basri bin Tajudin Penolong Jurutera Kanan JA38 03-4026 7271 mohdbasri
TPs Zainal bin Abu BakarPenolong Pegawai Penguatkuasa KP32 03-4026 7253 zainalabubakar
KIP Abdul Malek bin A. RahmanPenolong Pegawai Penguatkuasa KP32 03-4026 7277 abdulmalek
TPs Raja Zaini Shah bin Raja AziePenolong Pegawai Penguatkuasa KP32 03-4026 7200
Norasniza binti Zanulin Penolong Pegawai Tadbir N32 03-4026 7200 norasniza
Zahrullail bin Shuib Penolong Pegawai Tadbir N32 03-4026 7265 zahrullail
Mohd. Najmuddin bin Rojalai Penolong Pegawai Undang-Undang L29 03-4026 7227 najmuddin
Nurlaili Najwa binti Ramli Penolong Pegawai Undang-Undang L29 03-4026 7242 nurlailinajwa
Eliana binti Elias Penolong Pegawai Undang-Undang L29 03-4026 7242 eliana
Shahrulanuar bin Ismail Penolong Pegawai Teknologi Maklumat FA29 03-4026 7252 shahrulanuar
Anita binti Yunus Penolong Pegawai Tadbir N29 03-4041 7266 anitayunus
Norhaflizan Lisyana binti Bahali Penolong Pegawai Tadbir N29 03-4026 7265 lisyana
KIK Mohd Sulaiman bin Amran Penolong Pegawai Keselamatan KP29 03-4026 7311sulaimanamran
KIK Nadzmi Ramadhan bin Abd Ghani Penolong Pegawai Keselamatan KP29 03-4026 7311nadzmiramadhan
KIP Mohd Radzif bin Majid Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7200 mohdradzif
KIP Zulkifli bin Maarof Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4045 3222 zulkiflimaarof
KIP Nurul Huda binti Mohd Gapar Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7374 nurulhudagapar
KIP Muhammad Fadhli bin Baharin Penolong Pegawai Penguatkuasa KP2903-6257 2900muhammadfadhli
KIP Afzal Nizan bin Abd Latif Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7232 afzalnizan
KIP Mohamad Hanif bin Ibrahim Penolong Pegawai Penguatkuasa KP2903-2274 9363 mohamadhanifibrahim
KIP Nur Syuhadah Nachar binti Aminsa @Sattar Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7269 nurshuhadah
KIP Mohamad Azhar bin Yahya Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-9130 2507mohamadazhar
KIP Mohd Kamarulzaman bin Abd KarimPenolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7319 mohdkamarulzaman
KIP Adnan bin BabaPenolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7317 adnanbaba
KIP Mohammad Safaruddin bin Abdul Ghafar Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7200 safaruddin
Mohd Hafiz bin Abd.LatibPenolong Akauntan W29 (KUP) 03-4026 7218 hafizlatib
Zulhan bin Juraimi Penolong Jurutera JA29 03-4026 7200 zulhan
Zulkifly bin Hashim Penolong Jurutera JA29 03-4026 7200
Norhashimi bin Ghazali Penolong Jurutera JA29 03-4026 7200
Mohd Nadzim bin Mat DarusPenolong Pegawai Perancang Bandar Dan Desa JA29 03-4026 7271
Mohd Yusrizal bin Mohd Yusoff Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa JA29 03-4026 7200
KIP Mohamad Zaqwan bin Azmin Penolong Pegawai Penguatkuasa KP29 03-4026 7271 zaqwan
Mohd Raziff bin Abu Bakar Penolong Pegawai Perancang Bandar dan Desa JA29 03-4026 7200
KPL 4665 Suraya binti Md YusoffPembantu Penguatkuasa KP22 (KUP) 03-4026 7303
jpk-osman

Osman bin hj. Ismail

Pengarah

en_GBEN