Sunday, 22nd September 2019 [ 3:04:30 PM ]
A- A A+

Default ThemeGreen ThemeRed ThemeYellow Theme

Commissioner of Building Division

Tingkat 17, Menara TH Perdana,
1001, Jalan Sultan Ismail, 50250 Kuala Lumpur.

Tel.  : 03-2617 1129 (Kaunter COB)

Tel.  : 03-2617 1084 / 1103 (Bahagian Pentadbiran COB)

Faks: 03-2617 1040  E-Mel: cob[at]dbkl[dot]gov[dot]my

Klasifikasi Zon

Zon Kawasan
1 Pantai Dalam, Kerinchi, Bangsar, Jalan Kelang Lama, Taman Desa, Brickfields, KL Sentral, Damansara (Kuala Lumpur), Jalan Duta, Taman Tun Dr Ismail, Sri Hartamas, Jalan Setia Kasih, Bukit Bandaraya, Medan Tuanku
2 Kepong, Jinjang, Jalan Ipoh, Segambut, Desa Parkcity, Mont Kiara, Jalan Dutamas, Bukit Kiara, Selayang (Kuala Lumpur), Jalan Duta, Bandar Manjalara, Jalan Damansara
3 Setapak, Setiawangsa, Jalan Bukit Keramat, Ampang Ulu Klang, Taman Melati, Taman Sri Rampai, Taman Danau Kota, Gombak (Kuala Lumpur), Wangsa Maju, Jalan Sentul, Jalan Genting Kelang, Desa Melawati, Jalan Dato Senu
4 Titiwangsa, Sentul, Jalan Ipoh, Jalan Munshi Abdullah, Taman Sri Jinjang Baru, Jalan Scott, Lorong Haji Taib, Jalan Tun Razak, Syed Putra, Kampung Baru, Jalan Kampung Attap, Jalan Kuching, Jalan Sg Besi, Persiaran Capsquare, Jalan Loke Yew
5 Ampang (Kuala Lumpur), Bukit Bintang, Jalan Raja Chulan, Jalan Alor, Taman Miharja, Jalan Tun Razak, Jalan Yap Kwan Seng, Jalan Stonor, Jalan Cheras, Pudu, Pandan, Taman Maluri, Jalan Peel, Jalan U-Thant, Pusat Bandaraya
7 Cheras, Bandar Tun Razak, Shamelin, Bandar Sri Permaisuri, Taman Connaught, Sungai Besi, Pandan Perdana, Salak South, Alam Damai, Jalan Sentul Pasar
8 Petaling, Sungai Besi, Bukit Jalil, Kuchai Lama, Kuchai Jaya, Jalan Klang Lama, Taman Sri Sentosa, Salak Selatan, Taman Yarl, Taman Gembira, Taman Goodwood, Taman Overseas Union
Name Position Phone E-Mail[at]dbkl.gov.my
Sr. Yahani binti Yaacob Ketua Bahagian 03-2617 1003 yahani
Sr. Mohd Helmi bin Mohd Sany Timbalan Ketua Bahagian 03-2617 1029 helmi
Azreen Mazura binti Mustafa Valuation Assistant W19 03-2617 1120
Sr. Mohd Saiful Yazid bin Basri Pegawai Penilaian (Zon 3 dan Zon 7) (Sistem BMIS-COBKL) 03-2617 1041 saifulyazid
Sr. Marziana binti Mat Jelas Pegawai Penilaian (Zon 5 dan 8) (Pemantauan SOP) 03-2617 1013 marziana
Sr. Marini binti Suhaimi Pegawai Penilaian (Zon 1 dan Zon 2) 03-2617 1073 marini
Sr. Che Adzhan bin Che Adnan Pegawai Penilaian (Zon 4) (Pemantauan Akta & Ejen Pengurusan / Pekhidmat) 03-2617 1085 cheadzhan
Norazlina binti Zulkipli Akauntan (Khidmat Nasihat Kewangan) 03-2617 1039 norazlinazulkipli
Md Azmi bin Mohd Shari Pegawai Undang-Undang (Khidmat Nasihat Perundangan & Penguatkuasaan) 03-2617 1090 mdazmi
Muhammad Hafizi bin Rosli Juruukur Bangunan (Khidmat Nasihat Teknikal) 03-2617 1042
Sr. Mohammad Nazri bin Busrah Penolong Pegawai Penilaian (Zon 7) 03-2617 1097 mohammadnazri
Izyan Mariah binti Zainal Penolong Pegawai Penilaian (Zon 3) 03-2617 1097 izyanmariah
Sr. Noraini binti Mohd Nor Penolong Pegawai Penilaian (Zon 5) 03-2617 1045 noraininor
Zakiah binti Sazali Penolong Pegawai Penilaian (Zon 8) 03-2617 1101 zakiahsazali
Sr. Mohd Helmi bin Mohd Khalid Penolong Pegawai Penilaian (Zon 1) 03-2617 1092 helmikhalid
Azrina binti Mat Jusoh Penolong Pegawai Penilaian (Zon 2) 03-2617 1091 azrina
Wan Norhazwani Idayu binti Wan Suhaimi Penolong Pegawai Penilaian (Zon 4) 03-2617 1083 idayu
Muhamad Ikmal bin Norhan Penolong Pegawai Penilaian (Sistem BMIS-COBKL)(Pemantauan Ejen Pengurusan/Pekhidmat) 03-2617 1128 muhamadikmal
Edzrie Noor Faidzal bin Baharin Penolong Akauntan (Khidmat Nasihat Kewangan) 03-2617 1082 edzrie
Sahida binti Tahir Penolong Pegawai Undang-Undang (Khidmat Nasihat Perundangan & Penguatkuasaan) 03-2617 1199 sahida